Hodowla

Duke of Zamindar od 2016 stanowi w Stadninie Koni Widzów, jego pierwszy przychówek klacz Teleia wyszła już do startu zajmując drugie i trzecie miejsce w swoich pierwszych dwóch startach. W Widzowie w hodowli mamy ponadto klacze: Doyenka, Special Motivation, Tebira i Tequila Rosa.

Duke of Zamindar

STANÓWKA 2500zł

Duke of Zamindar stanowi w Stadninie w Widzowie.

Nagroda Zycia Warszawy kat.B 2000m, Nagroda Dandolo 1800m

Duke of Zamindar zaliczał się do czołówki koni wyścigowych na Służewcu na dystansach 1600-2000. Imponujące deszczowe zwycięstwo w Handikapie Dandolo 1800m czy drugi w historii czas wyścigu na 1800m w Nagrodzie Pink Pearla a także zwycięstwo w surowej rozgrywce o Nagrodę Życia Warszawy 2000m, to wyścigi warte przypominania. Duke of Zamindar dysponował bardzo wydajną akcją co powodowało, że rozwijał wysoka prędkość w dystansie. Wyścigi z jego udziałem były selekcyjne i często czasy osiągane były w granicach rekordu Służewieckiego toru. Ogier Zamindar to wybitny przedstawiciel stadniny Juddmonte, a imponującą listę przychówku Zamindara otwiera niepokonana zwyciężczyni Nagrody Łuku Triumfalnego, Zarkava. Dziś Duke of Zamindar jest jednym z trzech na świecie ogierów po Zamindarze w hodowli. Linia żeńska Duke of Zamindara w każdym pokoleniu daje konie wybitne i reproduktorów. Warto wymienić takie konie jak Darshaan, Daliapour, Rewilding, Dar Re Mi czy obecnie ścigającego się Too Darn Hot.  

Doyenka

Ta niezwykle silna i dominująca klacz jest córką ogiera Doyen, który wygrywał na poziomie G1 w Anglii na dystansach klasycznych oraz La Piazzy, która zwyciężała w USA w sprintach a jest córką Polish Patriot, sprintera po Danzigu. Odziedziczyła coś z obu stron rodowodu, będąc jednocześnie jedną z najmocniejszych i najlepiej zbudowanych a także najszybszych klaczy na torze. Potrafiła wygrać już jako dwulatka na 1200m oraz jako trzylatka na 1600m. Po zwycięstwie w Nagrodzie Dżamajki biegała już poza grupami, pechowo ale blisko i na płatnych miejscach w Wiosennej gdzie zgubiła start oraz Soliny gdzie zeszło z niej siodło. Zaliczana do czołówki rocznika nie byla jednak w stanie pokazać wszystkich swoich możliwości. Zeszła z toru jeszcze jako niewyeksploatowana trzylatka i dostała dodatkowo rok odpoczynku przed karierą w stadninie. Wiążemy z nią duże nadzieje w hodowli. Na dzień dzisiejszy Doyenka dała nam już cztery konie. Dwa konie z ogierem Ecosse i dwa z Duke of Zamindar. Donna Ecosse została sprzedana jako roczniak zagranicę za 24000zł a ogier Delos jest w treningu Macieja Jodłowskiego na Sluzewcu i stale progresuje. W debiutanckim 2019 roku wygrał już dwa wyścigi na 2200m i poprawia sie z każdym startem. Doxana niestety uległa śmiertelnemu wypadkowi, a najmłodsza Dasoudi to śliczna prawidlowo zbudowana bardzo dobrze rokująca klaczka, obecnie przygotowywana do przyjścia na tor w stadninie Pegaz w Nowej Wronie.

Special Motivation

Zwyciężczyni Memoriału Jerzego Jednaszewskiego. Rodowód jakim legitymuje się ta szlachetna klacz jest najwyższej klasy a wynik Dosage Points 42, jest niespotykany w Polsce. Ogier Motivator to derbista Angielski po Montjeu, króry był koniem oraz reproduktorem epokowym. Motivator w hodowli także jest topowym ogierem, który dał między innymi klacz Treve, dwukrotną zwyciężczynię gonitwy Luku Triumfalnego. Oczywiście pochodzenie to jest z linii Sadlers Wellsa, które także figuruje od strony matki czyli Second to Go po El Prado. Mimo, iż Special Motivation była sprowadzona do Polski w celach hodowlanych, to także zdała próbę dzielności na torze wygrywając dwa wyścigi w tym Memorial Jerzego Jednaszewskiego (I gr.), w którym w pokonanym polu zostawiła Amerykanskich zwycięzców wyścigów pozagrupowych m.in ogiery At One Blow oraz Robinzon. Potrafiła rywalizować z najepszymi dzięki przepięknej wydajnej akcji, którą mamy nadzieję będzie przekazywała w hodowli. W 2015 roku urodził się pierwszy przychówek, klaczka Spring po ogierze Ecosse, sprzedana jednak zagranicę jako roczniak. W 2018 na świat przyszła śliczna klaczka Sprytna po Duke of Zamindar i obecnie jest przygotowywana w stadninie Pegaz w Nowej Wronie do przyjscia na tor i rozpoczęcie treningów i wyscigów w 2020r.

Tequila Rosa

Pełna siostra Tebi. Nie biegała. Obecnie w stadninie, pokryta ogierem Duke of Zamindar.

Potomstwo: Troodos 2016, Teleia 2017, Tymolina 2018, Tutulala 2019.

Tebira

Córka Tebi i ogiera Ecosse. Jako jedyna pokonala Jagienke na dystansie do 1600m, w Nagrodzie Skarba. Pokryta ogierem Caccini.

Tebidoro

3l w treningu M.Jodłowski

Czwarty i ostatni przychówek fantastycznej Tebi.

Brat: Tebiretty, Tebiry i Tebinio.

Tytanida

Duke of Zamindar - Tequila Rosa po Belenus

Thetis

Duke of Zamindar - Tebira po Ecosse 2020