Sezon wyźrebień zakończony

Sezon wyźrebień zakończony

Klaczka, Tutulala (Duke of Zamindar - Tequila Rosa po Belenus) byłą pierwszym nowym członkiem naszej Widzowskiej rodziny. Piękna, żywa, silna, prawidłowa, wszyscy bardzo się cieszymy i wierzymy że wspaniała matka jaką jest Tequila Rosa ponownie wychowa nam obiecującą klacz wyścigiwą. Kolejna byłą klaczka NN (Duke of Zamindar - Special Motivation po Motivator), skarogniada prawidłowa klacz o szlachetnych rysach i aksamitnej sierści. Następnie, Tebira debiutująca w roli matki, urodziła kasztanowatą Tebrinę (Caccini - Tebira po Ecosse). Ostatecznie i nareszcie Doyenka dała nam ogierka (Duke of Zamindar - Doyenka po Doyen).

Wszystkie źrebaki są zdrowe, silne, prawidłowo zbudowane i bardzo ładnie ruszają się po Widzowskich padokach.

Tebidoro zwycięża na zakończenie sezonu

Tebidoro zwycięża na zakończenie sezonu

Tebidoro kończy sezon zwycięstwem na 2000m.

Tebidoro wygrał po raz trzeci, łatwo zwyciężając wyścig III grupy na koniec sezonu. Wyścig ten potwierdził to że możliwości Tebidoro są zdecydowanie większe niż jego obecny ranking. Wynika to z tego, że w tym sezonie Tebidoro dopiero rozpoczą karierę,a do tego zaczynał zupełnie "zielony" i potrzebował czasu i kilku wyścigów aby nabrać niezbędnego doswiadczenia. Styl w jakim zwyciężył w ostatnim wyścigu pozwala wierzyć w to, że przyszły sezon będzie jeszcze lepszy w jego wykonaniu.  

Doxana i Teleia

Doxana i Teleia

Doxana (Duke of Zamindar / Doyenka by Doyen) i Teleia (Duke of Zamindar / Tequila Rosa po Belenus) przechodzą ze stadniny do treningu na torze Służewiec. Doxana została wydzierzawiona na 2 lata i będzie reprezentowała stajnię Ruletka. Teleia przechodzi do treningu Macieja Jodłowskiego aby reprezentowac Stajnię Urszula.

Życzymy szczęścia i sukcesów na torze.

Kuzyn Duke of Zamindara idzie za 3,5mln gwinei

Kuzyn Duke of Zamindara idzie za 3,5mln gwinei

Linia żeńska Duke of Zamindar nie przestaje produkować topowych koni. Jakość przekłada się na cenę. Najnowszy spokrewniony z Dukiem koń osiągną rekordową cenę na tego rocznej aukcji Tattersalls, 3,5 miliona gwinei.


Klacz z linii Dalary za 160 000 EU na Goffs Orby Sale

Klacz z linii Dalary za 160 000 EU na Goffs Orby Sale

Klacz z linii matki Duka of Zamindar została sprzedana za 160 000 Euro na aukcji Goffs Orby Sale w Irlandii.

Duke of Zamindar's female line has been producing star horses regularly. At this year's Goffs Orby Sale a filly from the Dalara line has been sold for 160 000 Euro.

Tebidoro trzyma dystans

Tebidoro trzyma dystans

Tebidoro pokazał że w przyszłym sezonie będzie się liczył w wyścigach rozgrywanych na klasycznych dystansach.  

Obawy o to czy Tebidoro poradzi sobie z dystansem 2600m okazały się nieuzasadnione. Tebidoro pokazał że będzie się liczył w wyścigach stejerskich i w swoim stylu zaatakował na prostej mimo mocnego tempa od początku wyścigu. Tylko fakt ze wspiął się w maszynie startowej i stracił kilka długości na starcie, powstrzymał go od odnesienia cennego zwycięstwa nad starszymi, bardziej doświadczonymi końmi. Na celowniku w nagrodzie Villarsa, stracił do zwycięskiego ogiera Omer 1/2 dlugości i można było żałować że ten wyścig tak pechowo się dla niego ułożył.

Kolejna wygrana Tebidoro

Kolejna wygrana Tebidoro

Druga wygrana Tebidoro w spektakularnym stylu!


Trudny rok 2017

Trudny rok 2017

Rok 2017 przejdzie do historii Stajni Urszula jako zdecydowanie najbardziej rozczarowujący.

Ogromne nadzieje jakie rozbudziły ubiegłe lata a w szczególności rok 2016, w którym Tebira jako jedyna pokonała, w nagrodzie Skarba, Jagienkę na 1300m, a Tebinio zakonczył dobry sezon na drugim miejscu w nagrodzie Criterium 1300m, ulegając tylko Kokshe a w pokonanym polu zostawiając całą czołówkę Służewieckich sprinterów i milerów. Dodatkowo na tor przyszedł Tebidoro, pełny brat Tebinio, a w stadninie rozwijały się przepiękne źrebaki po ogierze Ecosse: Delos i Troodos. Mieliśmy wszelkie powody do optymizmu wchodząc w 2017 rok. Wyścigi jednak uczą pokory, i mimo iż mamy duże doświadczenie to takiej dawki złych okoliczności nie zakładaliśmy w najczarniejszym scenariuszu. Tebira już w pierwszym starcie w nagrodzie Strzegomia została "wyjechana" mimo iż miał to być tylko start na przetarcie i wejście w sezon. Nie odnalazła już formy i w połowie sezonu została przesunięta do hodowli nie odnosząc w tym roku żadnego sukcesu. Tebinio po zabiegu na podniebieniu miał zrobić krok na szczyt do którego niewiele mu brakowało rok wczesniej. Jednak zabieg okazał się błędem i zamiast poprawić układ oddechowy, spowodował pogorszenie tego układu i w konsekwencji uniemożliwił naszemu ogierowi powrót do formy z przed zabiegu. Tebidoro natomiast juz był przygotowywany do startu w nagrodzie Próbnej, kiedy odnaleziono tzw. "czip", który wymagał usunięcia a zabieg spowodował, że Tebidoro stracił cały sezon nie wychodząc do startu. W hodowli także pech dotknął nasze konie, Troodos uderzył się i nabawił tzw. cysty na kości, co powoduje wydłużenie czasu jaki potrzebuje aby się wzmocnić na padokach i wyklucza go z udziału w wyścigach w przyszłym roku a nawet stawia pod znakiem zapytania kariere wyścigową, która zależeć będzie od tego jak zagoi się uraz. To wszystko spowodowało, że w tym roku jedyny koń, który spelnił nadzieje, to Delos (na zdjeciu), który w przyszłym sezonie będzie wspólnie z Tebidoro, reprezentować barwy naszej stajni w wyścigach.

Klacze wyjechały z Polski

Październikowa aukcja koni na Służewcu jeszcze raz pokazała, że zupełnie nie działa informacja o aukcji i marketing wśród ewentualnych polskich kupców. Nie wiem czy jakiegokolwiek konia kupił ktoś z Polski. Jak zwykle przybyła duża grupa kupców i pośredników kupieckich ze wschodu oraz poważni trenerzy z Francji i Czech. I właśnie ci najpoważniejsi kupcy zakupili po jednym koniu, ale za to wydali po sto tysięcy złotych każdy. Konie z pewnością pójdą w dobre ręce w solidny trening, ale przede wszystkim będziemy mogli śledzić ich dalsze kariery wyścigowe. Kupcy ze wschodu to również dobrzy kupcy. Kupili ponad pięćdziesiąt koni podczas aukcji i pewnie prawie drugie tyle poza aukcją. Też wydali dużo pieniędzy, chociaż konie kupowali zdecydowanie taniej aniżeli trenerzy z Czech i Francji. Należy się cieszyć, że jest taka grupa ludzi, którzy kupują konie od naszych hodowców i właścicieli. Dwie klacze ze stajni Urszula ; Donna Ecosse ? Ecosse / Doyenka po Doyen oraz Special Spring - Ecosse / Special Motivation po Motivator, zostały sprzedane podczas aukcji i wyjechały w daleką podróż gdzieś w nieznanym kierunku. Może kiedyś dowiemy się jak biegają i jak reprezentują polską hodowlę. To były ładne klacze i pokładaliśmy w nich nadzieję na dobre występy i solidną karierę. Wystawiliśmy je na aukcję, ponieważ mamy już trzy konie ścigające się Służewcu i trzy źrebne klacze w stadninie. Ponadto przyjdą w przyszłym roku na tor dwa kolejne ogierki, które dorastają w stadninie Widzów. Dlatego zdecydowaliśmy się, chociaż nie jednogłośnie w rodzinie, bo były głosy aby klaczek nie sprzedawać, aby jednak sprzedać jepodczas aukcji, a jeśli będą dobrze biegać, to kupcy przyjdą do nas po kolejne konie w przyszłości. Klaczki mają solidne rodowody, co jest również dodaną wartością hodowlaną, ale pokładamy w nich przede wszystkim duże nadzieje wyścigowe. Powodzenia klaczki, niech wam się wiedzie na wschodnich torach, gdziekolwiek los was skieruje. Jak tylko dowiemy się czegoś o wynikach gonitw, w których będą startować Donna Ecosse oraz Special Spring, poinformujemy na naszej stronie. A jeśli ktokolwiek z Państwa będzie wiedział coś o ich występach na wschodnich torach, to również prosimy o informację.

Tebinio drugi w Criterium LR Kat.A

Tebinio drugi w Criterium LR Kat.A

Tebinio drugi w Nagrodzie Criterium Kat.A 1300m. Po raz pierwszy w tym roku Tebinio miał okazję ścigać się na swoim ulubionym mocno elastycznym a nawet ciężkim torze. W zeszłym sezonie Tebinio w podobnych warunkach wygrał nagrodę Mokotowska Kat.A. 1600m. Dziś na dystansie 1300m Tebinio w pokonanym polu zostawił całą czołówkę Służewieckich sprinterów takich jak: Emperor Ajeez, Modraszek czy Calmir. Jego drugie miejsce w tym prestiżowym sprincie było odebrane jako niespodzianka przez większość widowni i tylko osoby, które na codzień pracują z Tebinio nie były tym wynikiem zdziwione a jedynie tym, że tak fantastycznie dysponowany tego dnia był Irlandzki Kokshe, który był poza zasięgiem konkurentów.

Fakt, że Tebinio przepada za mokrą i ciężką nawierzchnią nie jest tajemnicą i tylko pech sprawił, że dopiero w ostatnim tegorocznym starcie miał on okazję na takiej nawierzchni się ścigać. Ponadto, wynik ten każe zastanowić się nad dystansowymi predyspozycjami Tebinio. Momo tego, że największe wyścigi dystansowe w których brał udział w tym roku nie były selekcyjne i rozgrywane były przeważnie "na końcówkę", to trzecie miejsce w Rulera i drugie w Criterium każą ostrożnie podchodzić do definitywnego określenia optymalnego dystansu dla tego pięknego, silnego ogiera. Przyszły sezon powinien dać ostatecznie odpowiedź na te pytania i żyjemy nadziejami, że to pomoże Tebinio osiągać jeszcze lepsze wyniki w 2017 roku.

Tebira wygrywa nagrodę Skarba Kat.B

Tebira wygrywa nagrodę Skarba Kat.B

Przyszła na świat w lutym 2014 roku, dwuletnia klacz Tebira po Ecosse / Tebi po Belenus wyhodowana w stadninie Nowa Wrona wygrała swoją drugą gonitwę na służewieckim torze.


Po gonitwie  Próbnej, w której zasygnalizowała duże umiejętności wyścigowe, po ponad sześcio tygodniowym odpoczynku, zmierzyła się z innymi klaczami w gonitwie kat. B, o nagrodę Skarba. Wielką faworytką gonitwy była klacz niemieckiej chodowli Jagienka po Wiener Waltzer / Jagabella po Don Corleone, która w pierwszym swoim starcie z wielką łatwością wyprzedziła swoje konkurentki, zwyciężając w bardzo dobrym czasie o 11 długości, przed następną klaczą na celowniku. Tym razem goniwta o nagrodę Skarba była na nieco dłuższym dystansie 1300m i w tym upatrywaliśmy szansy dla naszej klaczy. Tebira przeprowadzona bardzo ofensywnie od startu do celownika, przez dosiadającego klacz Szczepana Mazura, wyszła na prowadzenie zaraz po starcie i mimo szaleńczego ataku Jagienki dosiadanej przez Tomasa Lukaska nie oddała prowadzenia do celownika. Już nie tylko samo zwycięstwo, ale styl w jakim zwyciężyła Tebira pozwala nam snuć pozytywne plany na przyszłość. Tebira do duża, mocno zbudowana klacz o wspaniałym spokojnym usposobieniu. Nie stresuje się i nie emocjonuje wyścigami, jest spokojna i zrównoważona, a jak podkreśla dosiadający ją dżokej Szczepan Mazur, jazda na niej to sama przyjemność. To kolejna klacz wyhodowana przez nas, która w wieku dwuletnim znakomicie sobie radzi. Pełna siostra trzylatka Tebinio, jak na razie pokazała się nawet lepiej od swojego brata, startując w tych samych gonitwach, co Tebinio przed rokiem. Tebinio po wygraniu gonitwy Próbnej był drugi w gonitwie o nagrodę Skarba i dopiero kolejna gonitwa zadziwiła wszystkich na torze służewieckim,  kiedy zwyciężył w gonitwie o nagrodę Mokotowską. Tebira na dwa starty ma dwa zwycięstwa i zdecydowaliśmy, że pobiegnie jeszcze tylko raz w wieku dwuletnim. Pozostała jej już tylko gonitwa kat.A, o nagrodę Efforty w drugiej połowie października. Wypada się pochwalić, że w stadninie rośnie już kolejny pełen brat Tebinio i Tebiry ogierek Tebidoro, który przyjdzie na tor jesienią. Prócz niego dorastają dwie młode klaczki, Donna Ecosse po Ecosse / Doyenka po Doyen oraz klacz Spring po Ecosse / Special Motivation po Motivator. Obie bardzo urodziwe i pokładamy w nich nie mniejsze nadzieje aniżeli w Tebirze.

Galeria

 • Duke of Zamindar
 • Tebi
 • Special Motivation
 • Doyenka
 • Tequila Rosa
 • Tebiretta
 • Dekoracja
 • Tebinio
 • Maciej Jodłowski
 • Tebira
 • Delos
 • Tebidoro
 • Doyenka
 • Dekoracja
 • Maciej Jodłowski
 • Duke of Zamindar
 • Tebira
 • Tebira
 • Duke of Zamindar
 • Maciej Jodłowski
 • Tebiretta
 • Duke of Zamindar