Doxana i Teleia

Doxana i Teleia

Doxana (Duke of Zamindar / Doyenka by Doyen) i Teleia (Duke of Zamindar / Tequila Rosa po Belenus) przechodzą ze stadniny do treningu na torze Służewiec. Doxana została wydzierzawiona na 2 lata i będzie reprezentowała stajnię Ruletka. Teleia przechodzi do treningu Macieja Jodłowskiego aby reprezentowac Stajnię Urszula.

Życzymy szczęścia i sukcesów na torze.

Kuzyn Duke of Zamindara idzie za 3,5mln gwinei

Kuzyn Duke of Zamindara idzie za 3,5mln gwinei

Linia żeńska Duke of Zamindar nie przestaje produkować topowych koni. Jakość przekłada się na cenę. Najnowszy spokrewniony z Dukiem koń osiągną rekordową cenę na tego rocznej aukcji Tattersalls, 3,5 miliona gwinei.


Klacz z linii Dalary za 160 000 EU na Goffs Orby Sale

Klacz z linii Dalary za 160 000 EU na Goffs Orby Sale

Klacz z linii matki Duka of Zamindar została sprzedana za 160 000 Euro na aukcji Goffs Orby Sale w Irlandii.

Duke of Zamindar's female line has been producing star horses regularly. At this year's Goffs Orby Sale a filly from the Dalara line has been sold for 160 000 Euro.

Tebidoro trzyma dystans

Tebidoro trzyma dystans

Tebidoro pokazał że w przyszłym sezonie będzie się liczył w wyścigach rozgrywanych na klasycznych dystansach.  

Obawy o to czy Tebidoro poradzi sobie z dystansem 2600m okazały się nieuzasadnione. Tebidoro pokazał że będzie się liczył w wyścigach stejerskich i w swoim stylu zaatakował na prostej mimo mocnego tempa od początku wyścigu. Tylko fakt ze wspiął się w maszynie startowej i stracił kilka długości na starcie, powstrzymał go od odnesienia cennego zwycięstwa nad starszymi, bardziej doświadczonymi końmi. Na celowniku w nagrodzie Villarsa, stracił do zwycięskiego ogiera Omer 1/2 dlugości i można było żałować że ten wyścig tak pechowo się dla niego ułożył.

Kolejna wygrana Tebidoro

Kolejna wygrana Tebidoro

Druga wygrana Tebidoro w spektakularnym stylu!


Trudny rok 2017

Trudny rok 2017

Rok 2017 przejdzie do historii Stajni Urszula jako najslabszy a zdecydowanie najbardziej rozczarowujacy.

Ogromne nadzieje jakie rozbudzily ubiegle lata a w szczególnosci rok 2016, w którym Tebira jako jedyna pokonala, w nagrodzie Skarba, Jagienke na 1300m, a Tebinio zakonczyl dobry sezon na drugim miejscu w nagrodzie Criterium 1300m, ulegajac tylko Kokshe a w pokonanym polu zostawiajac cala czolówke Sluzewieckich sprinterów i milerów. Dodatkowo na tor przyszedl Tebidoro, pelny brat Tebinio, w w stadninie rozwijaly sie przepiekne zrebaki po ogierze Ecosse: Delos i Troodos. Mielismy wszelkie powody do optymizmu wchodzac w 2017 rok. Wyscigi jednak ucza pokory, i mimo iz mamy duze doswiadczenie to takiej dawki zlych okolicznosci nie zakladalismy w najczarniejszym scenariuszu. Tebira juz w pierwszym starcie w nagrodzie Strzegomia zostala "wyjechana" mimo iz mial to byc tylko start na przetarcie i wejscie w sezon. Nie odnalazla juz formy i w polowie sezonu  zostala przesunieta do hodowli nie odnoszac w tym roku zadnego sukcesu. Tebinio po zabiegu na podniebieniu mial zrobic krok na szczyt do którego niewiele mu brakowalo rok wczesniej. Jednak zabieg okazal sie bledem i zamiast poprawic uklad oddechowy, spowodowal pogorszenie tego ukladu i w konsekwencji uniemozliwil naszemu ogierowi powrót do formy z przed zabiegu. Tebidoro natomiast miaj juz byl przygotowywany do startu w nagrodzie Próbnej, kiedy odnaleziono tzw. "czip", który wymagal usuniecia a zabieg spowodowal, ze Tebidoro stracil caly sezon nie wychodzac do startu. W hodowli takze pech dotknal nasze konie, Troodos uderzyl sie i nabawil tzw. cysty na kosci, co powoduje wydluzenie czasu jaki potrzebuje aby sie wzmocnie na padokach i wyklucza go z udzialu w wyscigach w przyszlym roku a nawet stawia pod znakiem zapytania kariere wyscigowa, która zalezec bedzie od tego jak zagoi sie uraz. To wszystko spowodowalo, ze w tym roku jedyny kon, który spelnil nadzieje, to Delos (na zdjeciu), który w przyszlym sezonie bedzie wspólnie z Tebidoro, reprezentowac barwy naszej stajni w wyscigach.

Klacze wyjechały z Polski

Październikowa aukcja koni na Służewcu jeszcze raz pokazała, że zupełnie nie działa informacja o aukcji i marketing wśród ewentualnych polskich kupców. Nie wiem czy jakiegokolwiek konia kupił ktoś z Polski. Jak zwykle przybyła duża grupa kupców i pośredników kupieckich ze wschodu oraz poważni trenerzy z Francji i Czech. I właśnie ci najpoważniejsi kupcy zakupili po jednym koniu, ale za to wydali po sto tysięcy złotych każdy. Konie z pewnością pójdą w dobre ręce w solidny trening, ale przede wszystkim będziemy mogli śledzić ich dalsze kariery wyścigowe. Kupcy ze wschodu to również dobrzy kupcy. Kupili ponad pięćdziesiąt koni podczas aukcji i pewnie prawie drugie tyle poza aukcją. Też wydali dużo pieniędzy, chociaż konie kupowali zdecydowanie taniej aniżeli trenerzy z Czech i Francji. Należy się cieszyć, że jest taka grupa ludzi, którzy kupują konie od naszych hodowców i właścicieli. Dwie klacze ze stajni Urszula ; Donna Ecosse ? Ecosse / Doyenka po Doyen oraz Special Spring - Ecosse / Special Motivation po Motivator, zostały sprzedane podczas aukcji i wyjechały w daleką podróż gdzieś w nieznanym kierunku. Może kiedyś dowiemy się jak biegają i jak reprezentują polską hodowlę. To były ładne klacze i pokładaliśmy w nich nadzieję na dobre występy i solidną karierę. Wystawiliśmy je na aukcję, ponieważ mamy już trzy konie ścigające się Służewcu i trzy źrebne klacze w stadninie. Ponadto przyjdą w przyszłym roku na tor dwa kolejne ogierki, które dorastają w stadninie Widzów. Dlatego zdecydowaliśmy się, chociaż nie jednogłośnie w rodzinie, bo były głosy aby klaczek nie sprzedawać, aby jednak sprzedać jepodczas aukcji, a jeśli będą dobrze biegać, to kupcy przyjdą do nas po kolejne konie w przyszłości. Klaczki mają solidne rodowody, co jest również dodaną wartością hodowlaną, ale pokładamy w nich przede wszystkim duże nadzieje wyścigowe. Powodzenia klaczki, niech wam się wiedzie na wschodnich torach, gdziekolwiek los was skieruje. Jak tylko dowiemy się czegoś o wynikach gonitw, w których będą startować Donna Ecosse oraz Special Spring, poinformujemy na naszej stronie. A jeśli ktokolwiek z Państwa będzie wiedział coś o ich występach na wschodnich torach, to również prosimy o informację.

Tebinio drugi w Criterium LR Kat.A

Tebinio drugi w Criterium LR Kat.A

Tebinio drugi w Nagrodzie Criterium Kat.A 1300m. Po raz pierwszy w tym roku Tebinio miał okazję ścigać się na swoim ulubionym mocno elastycznym a nawet ciężkim torze. W zeszłym sezonie Tebinio w podobnych warunkach wygrał nagrodę Mokotowska Kat.A. 1600m. Dziś na dystansie 1300m Tebinio w pokonanym polu zostawił całą czołówkę Służewieckich sprinterów takich jak: Emperor Ajeez, Modraszek czy Calmir. Jego drugie miejsce w tym prestiżowym sprincie było odebrane jako niespodzianka przez większość widowni i tylko osoby, które na codzień pracują z Tebinio nie były tym wynikiem zdziwione a jedynie tym, że tak fantastycznie dysponowany tego dnia był Irlandzki Kokshe, który był poza zasięgiem konkurentów.

Fakt, że Tebinio przepada za mokrą i ciężką nawierzchnią nie jest tajemnicą i tylko pech sprawił, że dopiero w ostatnim tegorocznym starcie miał on okazję na takiej nawierzchni się ścigać. Ponadto, wynik ten każe zastanowić się nad dystansowymi predyspozycjami Tebinio. Momo tego, że największe wyścigi dystansowe w których brał udział w tym roku nie były selekcyjne i rozgrywane były przeważnie "na końcówkę", to trzecie miejsce w Rulera i drugie w Criterium każą ostrożnie podchodzić do definitywnego określenia optymalnego dystansu dla tego pięknego, silnego ogiera. Przyszły sezon powinien dać ostatecznie odpowiedź na te pytania i żyjemy nadziejami, że to pomoże Tebinio osiągać jeszcze lepsze wyniki w 2017 roku.

Tebira wygrywa nagrodę Skarba Kat.B

Tebira wygrywa nagrodę Skarba Kat.B

Przyszła na świat w lutym 2014 roku, dwuletnia klacz Tebira po Ecosse / Tebi po Belenus wyhodowana w stadninie Nowa Wrona wygrała swoją drugą gonitwę na służewieckim torze.


Po gonitwie  Próbnej, w której zasygnalizowała duże umiejętności wyścigowe, po ponad sześcio tygodniowym odpoczynku, zmierzyła się z innymi klaczami w gonitwie kat. B, o nagrodę Skarba. Wielką faworytką gonitwy była klacz niemieckiej chodowli Jagienka po Wiener Waltzer / Jagabella po Don Corleone, która w pierwszym swoim starcie z wielką łatwością wyprzedziła swoje konkurentki, zwyciężając w bardzo dobrym czasie o 11 długości, przed następną klaczą na celowniku. Tym razem goniwta o nagrodę Skarba była na nieco dłuższym dystansie 1300m i w tym upatrywaliśmy szansy dla naszej klaczy. Tebira przeprowadzona bardzo ofensywnie od startu do celownika, przez dosiadającego klacz Szczepana Mazura, wyszła na prowadzenie zaraz po starcie i mimo szaleńczego ataku Jagienki dosiadanej przez Tomasa Lukaska nie oddała prowadzenia do celownika. Już nie tylko samo zwycięstwo, ale styl w jakim zwyciężyła Tebira pozwala nam snuć pozytywne plany na przyszłość. Tebira do duża, mocno zbudowana klacz o wspaniałym spokojnym usposobieniu. Nie stresuje się i nie emocjonuje wyścigami, jest spokojna i zrównoważona, a jak podkreśla dosiadający ją dżokej Szczepan Mazur, jazda na niej to sama przyjemność. To kolejna klacz wyhodowana przez nas, która w wieku dwuletnim znakomicie sobie radzi. Pełna siostra trzylatka Tebinio, jak na razie pokazała się nawet lepiej od swojego brata, startując w tych samych gonitwach, co Tebinio przed rokiem. Tebinio po wygraniu gonitwy Próbnej był drugi w gonitwie o nagrodę Skarba i dopiero kolejna gonitwa zadziwiła wszystkich na torze służewieckim,  kiedy zwyciężył w gonitwie o nagrodę Mokotowską. Tebira na dwa starty ma dwa zwycięstwa i zdecydowaliśmy, że pobiegnie jeszcze tylko raz w wieku dwuletnim. Pozostała jej już tylko gonitwa kat.A, o nagrodę Efforty w drugiej połowie października. Wypada się pochwalić, że w stadninie rośnie już kolejny pełen brat Tebinio i Tebiry ogierek Tebidoro, który przyjdzie na tor jesienią. Prócz niego dorastają dwie młode klaczki, Donna Ecosse po Ecosse / Doyenka po Doyen oraz klacz Spring po Ecosse / Special Motivation po Motivator. Obie bardzo urodziwe i pokładamy w nich nie mniejsze nadzieje aniżeli w Tebirze.

Tebinio trzeci gonitwie o Nagrodę Rulera 2016

W gonitwie o nagrodę Rulera, w pierwszej z trzech gonitw klasycznych na warszawskim Służewcu wystartowały konie o różnych predyspozycjach wyścigowych. Grupę papierowych steyerów reprezentowały Langfuhr i Tebinio a pozostałe konie to wydaje się, oczywiście śledząc ich pedigree, że są to rodowodowi sprinterzy. Jak przewidywano jedyną szansą dla steyerów w takim wyścigu, jest narzucić od startu mocne tempo, licząc na to, że może ono nie odpowiadać koniom lubiącym rozgrywać wyścig krótkim finiszem. I tak się właśnie stało. Od startu mocnym tempem poprowadziły Langfur i Tebinio, narzucając szybkie otwarcie 7,9i pierwszą ćwiartkę w 0,28,8, następnie kolejną w 0,29,3 i kończąc gonitwę ćwiartką 0.30,9. Było to znakomite posunięcie, bo tyko jeden ze sprinterów, ogier Bronislav wytrzymał to tempo i oddał finisz, pokonując obydwa steyery. Drugi na celowniku był Langfuhr a trzeci Tebinio. Możliwe, że do walki o końcowy sukces włączyłby się ogier So Good So Right, ale nie mając przejścia przy kanacie, finiszował na czwartym miejscu. Należy podkreślić, że tor był twardy 2,8 co promowało szybkość a nie siłę i wytrzymałość.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu naszej hodowli ogiera Tebinio, bo jako jedyny w stawce, nie biegał jeszcze w tym sezonie i jak na jego pierwszy start i pokazaną formę, można powiedzieć, że dokładnie potwierdził to, na co liczymy, czyli możliwości szybkościowe i wytrzymałościowe. Rozegranie gonitwy w czasie 1,36,9 stawia tę stawkę ogierów w ścisłej czołówce rocznika i daje każdemu z nich duże nadzieje na przyszłość. Jak mocny był to wyścig wystarczy przytoczyć, że ogier Keep Smiling, zwycięzca gonitwy o nagrodę Strzegomia był dopiero piąty, kilka długości za stawką, a czas gonitwy o nagrodę Rulera był o sekundę lepszy od tego, jaki osiągnął Keep Smiling wygrywając przed trzema tygodniami nagrodę Strzegomia, w której drugi był Langfuhr a trzeci finiszował So Good So Right. Przed nami już tylko próby dystansowe, do których Tebinio przygotowuje się bardzo solidnie. Ogier znakomicie czuł się po gonitwie i widać, że z dnia na dzień dojrzewa wyścigowo. W stadninie Nowa Wrona, pod okiem Państwa Joanny i Andrzeja Zielińskich rośnie pełen brat Tebinio ogierek Tebidoro, który przyjdzie na tor jesienią. Eksterierowo niewiele się różni od swojego starszego brata, więc z wielkimi nadziejami oczekujemy jego dalszego rozwoju w stadninie. Może i on będzie miał za dwa lata szansę uczestniczyć w tak ważnej gonitwie jak ta o nagrodę Rulera.

Duke of Zamindar

Duke of Zamindar

STADNINA WIDZÓW ? Stanówka 2500 PLN Ogier stanowi od 2016r.


Duke of Zamindar został zakupiony przez nas, na jednej z najbardziej prestiżowych aukcji w Irlandii. Nasz irlandzki przyjaciel, posiadający dużą stadninę i zajmujący się w Newmarket zawodowo wyszukiwaniem ciekawych koni wyścigowych,pomógł nam i kiedy na podstawie katalogu wyselekcjonowaliśmy pięć młodych ogierów, które w naszej opinii mogą spełnić pokładane w nich oczekiwania hodowlane, nasz przyjaciel obejrzał je przed aukcją i zarekomendował dwa z nich, odrzucając trzy pozostałe. Znakiem zapytania było jedynie to, czy będzie nas stać na to, aby włączyć się w aukcję i kupić jednego z wybranych ogierów. Nie było łatwo, ale udało się zakupić ogiera po Zamindar i Dalannda / Hernando. Mój przyjaciel z Irlandii, podekscytowany, ponad godzinę opowiadał mi o znakomitych liniach, ogierach i klaczach, jakie ma w swoim rodowodzie zakupiony przez nas ogier. Jak mawiał legendarny Federico Tessio, stanowiący ogier musi mieć minimum dwie z trzech ważnych cech; 1) znakomite pedigree, 2) piękny exterier, 3) karierę wyścigową Duke of Zamindar, bo tak nazwaliśmy ogiera, aby przypominać, że jest on kontynuatorem linii wspaniałego Mr.Prospectora, synem znakomitego Zamindara, który z kolei, był pełnym bratem fantastycznego Zafonica, robił od pierwszego dnia znakomite wrażenie swoim exterierem. Jeśli dodać do tego jego cechy charakteru, konia dominującego w stajni, konia który na każdym kroku dawał do zrozumienia całemu otoczeniu, że to on jest postacią najważniejszą, wiedzieliśmy, że jest dokładnie takim ogierem, jakiego poszukiwaliśmy. Ciekawi byliśmy jego prób dzielności na torze wyścigowym, gdzie pokazał się ze znakomitej strony, rozgrywając gonitwy w zgodzie ze swoim charakterem dominatora, a więc prowadząc od startu do celownika. Ogier pokazał się bardzo pozytywnie w gonitwach na milę oraz w gonitwach na dłuższych dystansach. Od lutego 2016 roku, Duke of Zamindar zacznie stanowić w stadninie w Widzowie. Zapraszamy do stadniny w Widzowie właścicieli koni i hodowców, którzy poszukują ciekawego ogiera, bo jak pokazują statystyki, najlepsze konie rodzą się z połączenia linii Mr. Prospectora z linią Northern Dancera. Zdecydowana większość klaczy w polskich stadninach to właśnie linie Northern Dancera i dla nich Duke of Zamindar wydaje się być idealnym partnerem. Stanówka w roku 2016 wynosi 2,500 złotych.

Galeria

 • Duke of Zamindar
 • Tebi
 • Special Motivation
 • Doyenka
 • Tequila Rosa
 • Tebiretta
 • Dekoracja
 • Tebinio
 • Maciej Jodłowski
 • Tebira
 • Delos
 • Tebidoro
 • Tebira
 • Tebi
 • Duke of Zamindar
 • Teleia
 • Delos
 • Duke of Zamindar
 • Tequila Rosa
 • Dekoracja
 • Maciej Jodłowski
 • Duke of Zamindar